Jaki kształt wanny wybrać?

Zakup wanny powinien być dobrze przemyślany, ponieważ jest to element wyposażenia, który z założenia ma nam służyć przez dłuższy czas. Na rynku dostępne są wanny w różnych kształtach, wymiarach, głębokości i pojemności. Od kształtu, wielkości i układu funkcjonalnego łazienki zależy, na jaki model możemy sobie pozwolić.

Kąpiel ma często służyć relaksowi, odpoczynkowi, zwłaszcza ta z hydromasażem, więc wanna powinna być przede wszystkim komfortowa, wygodna. Musi też idealnie wpasować się w przestrzeń, nie może blokować dostępu do innych elementów wyposażenia w łazience. Wszystkie elementy powinny tworzyć funkcjonalną całość.

Jakie kształty wanien możemy wybierać?

prostokątna – najbardziej standardowy, uniwersalny i rozpowszechniony kształt wanny, model łatwy do zabudowy i wkomponowania we wnętrze, pasuje do każdej łazienki, szczególnie polecany do małych pomieszczeń

narożna asymetryczna – pozwala na duży komfort, a jednocześnie nie zabiera zbyt dużo miejsca, stanowi pośrednie rozwiązanie między wanną prostokątną a narożną symetryczną, model najczęściej wyposażony w wygodne siedzisko

narożna symetryczna – stworzona do większych łazienek, wygodna nawet dla 2 osób wolnostojąca – przeznaczona do dużych łazienek, wręcz salonów kąpielowych, bardzo efektowna, nadaje wnętrzu elegancji i wyrafinowanego stylu.

Każdy z powyższych typów wanien można wyposażyć w system hydromasażu, który dodatkowo wzbogaci możliwości relaksu, a nawet wniesie do kąpieli aspekt leczniczy i uczyni z łazienki domową strefę SPA.