Rodzaje hydromasażu

Zmorą dzisiejszych czasów jest szybkie tempo życia, nadmierny stres, które przekładają się na pogorszenie naszego samopoczucia, a nawet problemy zdrowotne. Bezsenność, kłopoty z koncentracją, nadpobudliwość to tylko niektóre problemy, z którymi boryka się coraz więcej osób.

W takich sytuacjach pomocny okazuje się hydromasaż, który występuje w 3 odmianach:

– powietrzny
– wodny
– wodno-powietrzny

Jaka jest ich specyfika? Czy się od siebie różnią? Dla kogo są przeznaczone?

Hydromasaż powietrzny (zwany także perełkowym) – pęcherzyki powietrza delikatnie masują skórę, powodując jej dotlenienie i ukrwienie, a także wpływając korzystnie na rozluźnienie mięśni i stawów. Ze względu na swój łagodny charakter ten typ masażu polecany jest dzieciom, kobietom i osobom starszym. Redukuje bóle mięśniowe, pomaga w walce z cellulitem, działa odprężająco i relaksująco.

Hydromasaż wodny – ciało intensywnie masowane jest strumieniami wody, co mocno pobudza krążenie krwi oraz wpływa na przyspieszenie bicia serca. Dodatkowo wodny masaż działa pozytywnie na narządy wewnętrzne, w tym m.in. na perystaltykę jelit oraz na przepływ limfy i krwi. Pomaga w walce ze stresem i zmęczeniem oraz przynosi ulgę w schorzeniach kręgosłupa. Oddziałuje na organizm silniej niż masaż powietrzny.

Hydromasaż wodno-powietrzny – połączony system masażu wodnego i powietrznego zapewnia jeszcze wyższe walory terapeutyczne. Pozwala uzyskać efekt zwiększonego ciśnienia, a przez to wzmocnienia siły działania i intensywności doznań.

Szeroki wybór systemów hydromasażu pozwala dopasować rozwiązanie do swoich indywidualnych potrzeb i oczekiwań.