O przewadze wanny nad prysznicem

Przy urządzaniu łazienki często stajemy przed dylematem – co wybrać: wannę czy prysznic? Niektórzy oczywiście mogą sobie pozwolić na oba rozwiązania, należą oni jednak do zdecydowanej mniejszości. Ograniczone rozmiary naszych łazienek powodują, że jesteśmy zmuszeni do dokonywania wyboru i kompromisu.

Wiele zależy tu od osobistych preferencji i upodobań oraz stylu życia kupującego.

Dla kogo lepsza wanna?

– dla rodzin z małymi dziećmi

Najmłodsi wprost uwielbiają pluskanie się w wannie oraz kąpiel w towarzystwie ulubionych zabawek. Rodzeństwo może się kąpać wspólnie, traktując to jako świetną zabawę.

– dla osób lubiących długie kąpiele z pianką czy olejkiem

Ciepła woda pobudza przepływ krwi, rozluźnia mięśnie, pomaga się zrelaksować; jeśli wzbogacimy kąpiel o dodatek aromatycznego olejku, zapalimy świece zapachowe, stworzymy idealny klimat do głębokiego odpoczynku i pobudzenia zmysłów.

W gonitwie codziennych spraw i stresujących sytuacji taka kąpiel to chwila tylko dla siebie, pozwalająca wprawić się w błogi nastrój. Długa, rozgrzewająca kąpiel jest bardzo pożądana zwłaszcza w porze jesienno-zimowej. Z kąpieli w wannie można uczynić rytuał, celebrując doznania wzbogacone o ulubioną muzykę, książkę lub lampkę wina.

Wanna to bardzo praktyczne rozwiązanie. Czas kąpieli można wykorzystać również na dodatkowe zabiegi pielęgnacyjne – manicure, nałożenie maseczki na twarz lub na włosy.

– dla osób ceniących uniwersalne i wielofunkcyjne rozwiązania

Zwolennicy kabin prysznicowych podkreślają ich zalety w kontekście oszczędności czasu. Kabina jest postrzegana jako rozwiązanie dla osób aktywnych, które żyjąc w szybkim tempie nie chcą tracić ani jednej zbędnej minuty. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby wziąć szybki prysznic w wannie – nie ma potrzeby za każdym razem napuszczać wody do pełna i spędzać w wannie godziny; natomiast kabiny prysznicowej nie napełnimy wodą i nie weźmiemy relaksującej kąpieli z pianką.

Jeśli tradycyjną wannę uzupełnimy o funkcję hydromasażu, nasza łazienka stanie się centrum SPA i odnowy biologicznej, zapewniającym relaks dla ciała i ducha oraz chwilę zapomnienia i luksusu na co dzień.